Digitální střepiny


Drobnosti, které se někomu můžou hodit

Vlastní vyhledávání Googlem na stránkách cestuji.info

Google


Digitální střepiny - stránka zaměřená na drobné rady z oblasti výpočetní techniky


Záchrana dat ze zhavarovaného HDD

Pokud vám zhavaruje harddisk a jsou na něm opravdu důležitá data, tak se nanejvýš pokuste data přečíst v jiném počítači, abyste vyloučili poruchu řadiče nebo propojovacího kabelu, ale pokud to nepomůže, svěřte disk odborníkům.
Doporučuji firmu TDP-Ontrack Data Recovery

Existuje samozřejmě více firem, ale nikdy nevíte, jaké ty firmy mají zázemí, můžete narazit i na podvodníky, viz například tento příběh.


Pokud na disku máte data, která nejsou natolik cenná, abyste za jejich záchranu byli ochotní zaplatit, můžete se o záchranu pokusit sami. Velmi pěkný článek, popisující různé možnosti, vyšel v časopisu Chip 3/2008 pod názvem Praxe - Havárie disku: Záchrana souborů svépomocí (pdf, 762 KB)

Není snad nutné zdůrazňovat, že nejjednodušší a nejjistější je obnova dat ze zálohy, pokud jste si nějakou vytvořili.

Já mám svůj počítač zazálohovaný takto:
Pomocí nástroje na zálohování, který je součástí Windows 7, mi Windows vytváří 1x týdně bitovou kopii systémového disku na jiný disk.
Pomocí příkazu robocopy zrcadlím svoje uživatelská data včetně mailů a bitové kopie systémového disku na externí disk, to dělám ručně tak jednou nebo dvakrát za měsíc.
A nejdůležitější data mám ještě ručně uložena na jiném externím disku.

Veškerá uživatelská data (včetně mailů atd) mám uložena na jiném než systémovém disku, aby bylo možné kdykoliv bez dlouhého přemýšlení "co na tom disku vlastně mám" nahradit obsah systémového disku zálohou.
Na začátek stránky
Zpět na Digitální střepiny

Spřátelené stránky: Konstrukční kancelář ACR, Katalog katalogů