Digitální střepiny


Drobnosti, které se vám mohou hodit

Vlastní vyhledávání Googlem na stránkách cestuji.info

Google


Digitální střepiny - stránka zaměřená na drobné rady z oblasti výpočetní techniky


Ovládání systémové konzoly - kopírování do clipboardu / z clipboardu

Systémová konzola se spouští ve Windows XP Start / spustit / cmd, v operačním systému Vista nebo W7: Start / hledat / cmd nebo, a to je asi nejjednodušší možnost pro otevření okna Spustit v jakékoliv verzi Windows, použijte kombinaci kláves Windows + R:
Start systémové konzoly


Pokud chceme zkopírovat celý obsah konzoly do clipboardu, klikneme pravomyší do okna konzoly, z otevřeného kontextového menu zvolíme „Vybrat vše“. Text a pozadí si prohodí barvu. Potvrdíme stiskem klávesy Enter.Prohození barev zmizí.
Vybrat vše
Vybrat vše
V tomto okamžiku je obsah okna uložen v clipboardu a můžeme ho pomocí klávesové zkratky CTRL+V vložit do emailu nebo do jakékoliv jiné windowsovské aplikace.

Pokud chceme zkopírovat do clipboardu pouze část obsahu konzoly, klikneme pravomyší do okna konzoly, z otevřeného kontextového menu zvolíme „Označit“. Levomyší označíme požadovanou část textu, přičemž označený text a pozadí si prohodí barvu. Potvrdíme stiskem klávesy Enter. Prohození barev zmizí.
Označit část textu
Označit část textu
V tomto okamžiku je obsah označené části okna uložen v clipboardu a můžeme ho pomocí klávesové zkratky CTRL+V vložit do emailu nebo do jakékoliv jiné windowsovské aplikace.

Pokud chceme do konzoly vložit něco, co už máme uloženo v clipboardu, klikneme pravomyší do konzoly, z otevřeného kontextového menu zvolíme „Vložit“
Vložit do konzoly text z clipboardu

Vložit do konzoly text z clipboarduNa začátek stránky
Zpět na Digitální střepiny

Spřátelené stránky: Konstrukční kancelář ACR, Katalog katalogů