Digitální střepiny


Drobnosti, které se někomu můžou hodit

Vlastní vyhledávání Googlem na stránkách cestuji.info

Google


Digitální střepiny - stránka zaměřená na drobné rady z oblasti výpočetní techniky


Windows 10 - Plotr HP T790 netiskne s prošlým inkoustem

Po přechodu z Windows 7 na Windows 10 jsme se ve firmě setkali s problémem, že plotr HP Designjet T790 (HP790) odmítal tisknout v případě, že inkousty mají prošlou expiraci. Z Windows 7 se dalo tisknout bez problémů, přímo na plotru například z flash disku bylo taky možno bez problému tisknout. Pouze Windows 10 (i z Windows Vista, jak jsem zjistil později) hlásí, že DOŠEL inkoust, i když je ho v zásobnících dost.

Řešení je naštěstí jednoduché. Když se instaluje plotr HP Designjet T790 standardním způsobem po síti, to značí volbou "Přidat tiskárnu", Windows 10 vyhledá tiskárnu v síti a po kliknutí na políčko "Další" ji bez ptaní nainstaluje pomocí WSD portu (Web Services for Devices). Abychom se pak toho polofunkčního nesmyslu zbavili, je nutné jít do "Vlastností tiskárny" na záložku "Porty", kliknout na "Přidat port", "Standard TCP/IP Port", napsat IP-adresu plotru, potvrdit. Malá nevýhoda je, že se IP adresa plotru nesmí změnit, musí být nastavena staticky. WSD port by ji našel v síti i po změně IP-adresy, ale to je detail.
Přes TCP/IP port tisk s prošlými inkousty funguje, pouze se ukazuje varování o prošlé expiraci, to ale není chybně interpretováno jako došlý inkoust.

Windows 10 - Plotr HP T790 netiskne s prošlým inkoustem

Počet shlédnutí od 01.04.2011:
896

Zpět na Digitální střepiny

Spřátelené stránky: Konstrukční kancelář ACR, Katalog katalogů