Digitální střepiny


Drobnosti, které se někomu můžou hodit

Vlastní vyhledávání Googlem na stránkách cestuji.info

Google


Digitální střepiny - stránka zaměřená na drobné rady z oblasti výpočetní techniky


Chybové hlášení A required CD/DVD drive device driver is missing při instalaci Windows 7

Pokud se vám instalace Windows 7 přeruší s chybovým hlášením A required CD/DVD drive device driver is missing, může to mít několik příčin:

1. na viněe může být vadné instalační DVD / obraz DVD.

2. Instalujete z nějaké flash paměti, kterou jste zasunuli do USB3 konektoru na počítači. Instalátor Windows 7 ale ještě nemá zabudované ovladače pro USB3 a proto zhavaruje.
Zasuňte v takovém případě instalační médium (flash disk) do konektoru USB2. Pokud byste už na počítači měli jenom USB3 zásuvky, tak by je mělo jít v biosu přepnout do režimu USB2. Po dokončení instalace je pak můžete přepnout zpátky do režimu USB3 a doinstalovat potřebné ovladače.


Malé odbočení: problematika USB3 ovladačů a firrmware obecně 1. Doporučuji aktualizovat firmware USB3 řadičů (host řadičů) a i USB3 externích disků, jinak se můžou vyskytnout problémy s vypínáním disků (na vině jsou nově zaváděné úsporné funkce, které musí být podporované na obou stranách, jinak to blbne).

2. Na mnoha deskách máte USB host controller NEC. Výrobu těchto řadičů ale převzala firma Renesas, takže i když máte čip NEC, hledejte ovladače a firmware update pro USB3 Renesas (NEC/Renesas).

3. Mnoho (většina?) externích USB3 disků používá čipy JMicron JMS-539/551. Update firmware externího disku provádějte přes USB2! Pokud si nejste jisti, jaký řadič má váš externí disk, vyzkoušejte tento, utility vám přinejhorším sděelí, že nebyl nalezen žádný kompatibilní adaptér.
Western Digital tyto čipy nepoužívá, update firmware pro externí disky WD hledejte pro daný externí disk přímo na stránkách Western Digital.


Pokud byste mi chtěli poslat zprávu, máte k dispozici adresu

Počet shlédnutí od 11.03.2012:
6494Na začátek stránky
Zpět na Digitální střepiny

Spřátelené stránky: Konstrukční kancelář ACR, Katalog katalogů