Digitální střepiny


Drobnosti, které se někomu můžou hodit

Vlastní vyhledávání Googlem na stránkách cestuji.info

Google


Digitální střepiny - stránka zaměřená na drobné rady z oblasti výpočetní techniky

Zpět na Digitální střepinyPokud byste mi chtěli poslat zprávu, máte k dispozici adresu


Počet shlédnutí od 16.03.2016:
1213

Externí zajímavé odkazy

Aktivování uživatele Administrator, když se jediný administrátorský účet v počítači stane nedostupným:
http://www.mrpear.net/cz/blog/218/povoleni-zablokovaneho-mistniho-uctu-administrator-win7-vista
- užitečná bude v tomto případě metoda 3.


Blokování reklam v Internet Exploreru pomocí Ochrany před sledováním je velice jednoduché, stačí do něj zadat seznam poskytovatelů reklam. Tento nástroj k tomuto účelu není určený, ale funguje to.
Seznam českých poskytovatelů reklam můžete přidat například ze stránky http://adblock.dajbych.net/. Funguje v Internet Exploreru 9 a vyšších verzích.

Edit: ten seznam na dajbych.net je už trochu zastaralý, následujícím odkazem si můžete přidat obdobný seznam, který jsem se pokusil doplnit: Přidat blokování reklam do Internet ExploreruStažení instalačního DVD Windows 7 ze serveru Microsoftu
Utilita na stažení instalačního DVD Windows 7 - 8 - 10 nebo Microsoft Office 2007, 2010 a 2011 je zde: Utilita na stažení instalačního DVD Windows 7 - 8 - 10 a MS Office 2007 - 2010 a 2011 - utilita se neinstaluje, pouze ji stačí spustit. Utilita je v angličtině, ale lze stáhnout i české instalačky, stahuje se přímo ze serverů Microsoftu.

EDIT: ještě jednodušší je použít tento odkaz: https://s1.rg-adguard.net/ms/techbench/dump.html, funguje to na stejném principu, jako ta utilita výše, jenom se nemusí stahovat .exe soubor. Instalačky se taky stahují přímo ze serverů Microsoftu.


Microsoft vydal pro Windows 7 kumulativní opravu KB3125574 , kterou je možné považovat za neoficiální SP2
Pokud instalujete Windows 7, tato kumulativní oprava vám ušetří mnoho času. Je třeba nainstalovat W7 SP1, v průběhu instalace nebo těsně po prvním spuštění Windows zakázat automatické aktualizace, následně nainstalovat KB3020369 a pak tu kumulativní opravu KB3125574 (někdo mu říká SP2). Nakonec ještě opravu automatických aktualizací KB3177467.

Následně doporučuji nainstalovat měsíční kumulativní aktualizace:
Windows 7 - Měsíční kumulativní aktualizace
červenec 2016 KB3172605 - na ni navazují (nejde o náhradu):
srpen 2016 KB3179573
září 2016 KB3185278
říjen 2016 3185330
listopad 2016 3197868 - stažení přes Microsoft Update Catalog
prosinec 2016 KB3207752 - stažení z MUC
leden 2017 KB3212646 - stažení z MUC

každý měsíc bude vydána nová, buď náhrada předchozích, nebo doplněk.

Oficielní přehled aktualizací

Pak už můžete ručně vyhledat další aktualizace nebo zapnout automatické aktualizace. Bude jich vyhledáno ještě mnoho, ale to jsou většinou opravy pro .NET framework, Internet Explorer, Windows defender atd, které v té kumulativní opravě nejsou obsaženy a z malé části nové opravy, které byly vydány až po SP2 nebo měsíční kumulativní aktualizaci W7.Windows 8.1 with Bing není možné stáhnout přímo od Microsoftu, je potřeba použít podporu výrobce laptopu. Jedním z dodavatelů počítačů je Atcomp.cz a ten v rámci podpory svých zákazníků na svých stránkách má odkaz na stažení instalačních médií x86 a x64 v českém jazyce. Instalačky by měly fungovat v počítačích všech výrobců, které byly zakoupeny s Windows 8 w. Bing. ftp://ftp.atcomp.cz/software/microsoft/Windows_81_Bing/CZE/Ransomware (cryptovirus) - jak postupovat při pokusu o jeho odstranění
Na zive.ce se ve fóru objevil pěkný článek o odstranění ransomware Postup pro odstranění ransomware. Testoval jsem ho na kolegově počítači a podařilo se zachránit téměř vše (s vyjímkou dlouhých videosouborů).Počítače HP - ve Wordu nefungují háčky
Odinstalovat program PDF Complete, který tam HP nainstaloval (bloatware). http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/72073-Nejde-napsat-ntdproste-hacek-na-NTB-HP-4740sPaypal - vyvolání starého menu s kompletními nastaveními
Paypal přešel na novou grafickou formu zobrazení stránek, která s sebou přinesla i jednu negativní věc: některá nastavení (například autentizace otevření Paypalu pomocí SMS), nejsou přístupná. Naštěstí jde zatím pořád vyvolat stará verze webu. Přihlaste se na Paypal a pak se převněte ve stejném okně na stránku https://www.paypal.com/webapps/customerprofile/summary.view a tam nastavíte, co potřebujete.Vytvoření instalačního USB disku Windows 7 s USB3 ovladači (xHCI)
Všichni výrobci desek poskytují utilitu, která to udělá za vás. Například:
MSI Win7 Smart Tool
Gigabyte Windows USB Installation Tool
ASUS EZ Installer
Utility najdete na DVD dodaném s deskou nebo budou někde na webu výrobce desky. Videonávody na Youtube: MSI, Gigabyte, AsusTajemné samovolné odpojování a připojování zařízení
Pokud se někomu stává, že počítač sám od sebe odpojuje a připojuje nějaké zařízení (zvuk z reproduktoru, jako při odpojení / připojení třeba USB myši) a je potřeba zjistit, které zařízení / ovladač to dělá, je možné použít utility od Nirosoftu USBDeview. Utilita se neinstaluje, jenom se spustí, výpis jde setřidit podle datumu / času posledního připojení zařízení.
Pokud by to něpřineslo výsledek, lze použít univerzálnější DevManView, nově připojené zařízení by se mělo zobrazit ve spodní části výpisu (teprve po refreshi obrazovky se zařadí na své místo (podle abecedního názvu zařízení nebo jiného zvoleného sloupce).
Zpět na Digitální střepiny

Spřátelené stránky: Konstrukční kancelář ACR, Katalog katalogů